Od února 2014 jste již

návštěvníkem. Děkujeme.


náš mediální partner


Počasí na Olympia vláčku:


Více počasíOlympia park hlavní nádraží se Vás snaží přenést na začátek minulého století, kdy ještě železnice bývala královnou v přepravě zboží a cestujících. A budeme opravdu rádi, pokud alespoň na chvíli opustíte tu dnešní uspěchanou dobu a vrátíte se s námi o několik desítiletí zpět.


Parní lokomotivy se vždy těší velké oblibě návštěvníků. Mnohdy si však ani neuvědomují, kolik času a úsilí zabere roztopení a hlavně provoz parní lokomotivy, než může odvézt vlak plný cestujících. Strojvedoucí musí neustále sledovat, aby měl velkou zásobu vody a uhlí, ale hlavně dostatečný tlak páry v kotli. Mějte proto občasné strpení, když sedíte ve vlaku taženém parní lokomotivou a čekáte na odjezd.


Parní lokomotivy mají svoje kouzlo. Návštěvník si může v klidu vychutnat pohled na supící mašinky, které za sebou nechávají oblaka kouře. A když je chladnější počasí, tak se občas celé zahalí do páry, jak tomu bývá i na skutečné železnici.


Běžný provoz zajišťují dieselové a bateriové lokomotivy. Zejména oba lokotraktory, jezdící na větším rozchodu, disponují velkou tažnou silou, takže jsou schopny odvézt tři plně obsazené vagóny. Tyto dvě velké soupravy doplňují vždy menší vláčky, které jsou většinou tažené bateriovými lokomotivami.


Na pěti místech přejíždí vlaky přes chráněný železniční přejezd. Když se vlak blíží k přejezdu, rozblikají se výstražná světla a rozezní se také zvuková výstraha. A návštěvníci se již naučili, že rozjetý vlak má vždy přednost.


Velkým zpestřením je pro malé cestující setkání dvou protijedoucích vlaků na dvojkolejném úseku kolem bludiště. Děti na sebe navzájem mávají a povykují. A někdy se nechají unést i dospělí, ale to k tomu přece patří.


Večerní fotky nádraží v sobě mají vždy zvláštní atmosféru.Ze všech provozních dnů se snažíme pořídit fotografie našich cestujících, zejména těch nejměnších. Je to pro nás opravdu příjemný pocit, zachytit v jejich tvářích radost, úžas, očekávání a někdy i trochu bojácnosti před supícím nebo pískajícím vláčkem.

Všechny fotografie cestujících si můžete prohlédnout na našich klubových stránkách
- kliknutím na logo Společnosti Moravských Parkových Drah.